Kdo jsou Žluťásci?

Žluťásci jsou naši absolventi, kteří se rozhodli se svým životem něco udělat a vykročili na Vlastní cestu. Vytváříme pro ně stabilní komunitu, kde si vzájemně sdílí know-how, zkušenosti a nabíjejí se energií.

Ne všichni máme stejný start do života. To, co někomu připadá samozřejmé, si jiní nedokážou představit. Sdílení všedních zážitků, povídání si, předávání zkušeností, návyků a vzorců chování je to, co děti z dětských domovů, azylových domů a sociálně znevýhodněných rodin od svých rodičů často nedostanou.

Na kempu se učí, jak si nastavit dobrý start do dospělého života, podnikavě přemýšlet, věřit si, že mohou dokázat, co chtějí, pokud na tom budou pracovat, vidět kolem sebe příležitosti a najít si své místo ve společnosti.

Stejně jako housenka přijímá potravu, aby se z ní s vynaložením značného úsilí mohl vylíhnout krásný motýl, nasávají mladí účastníci programu Metamorfóza na kempu nové znalosti a dovednosti, aby se z nich stali „Žluťásci“ – lidé, kteří si jsou vědomi sami sebe, svých předností, dovedností a kteří vědí, jak dosáhnout svých cílů.

Romana Hrdličková

Vítězka Letního podnikatelského kempu 2021

Romana Hrdličková

Doporučení na Letní podnikatelský kemp jsem získala ve svém dětském domově, kde jsem nyní na dobrovolném pobytu, abych mohla pokračovat ve studiu na vysoké škole. Ráda na sobě pracuji a jsem vděčná za možnost rozvíjet se. Zjistila jsem si tedy více informací
a pustila se do příprav vstupních materiálů.

Kemp vnímám jako jedinečnou příležitost uvědomění si sám sebe
a svých možností do budoucna. Pomáhá mladým lidem pochopit, že nic není jen o penězích jako spíš o vůli chtít něco vytvořit a hledat to, v čem bychom mohli využít své schopnosti a dovednosti popřípadě jakým způsobem je dál rozvíjet. Zároveň se na kempu setkáte s lidmi, kteří jsou ve fázi realizace svých snů. Dávají vám tím možnost nahlédnout
do jejich osobního i profesního života a dochází tak k získání cenných kontaktů, které bychom běžně nezískali.

Podle mě poslání kempu spočívá v aktivní práci na svých snech, přenesení myšlenek na papír a nalezení něčeho hmatatelného,
co můžeme dále rozšiřovat. Mně osobně pomohl v uvědomění si, že nic není nemožné a že nic není pouze o penězích. Důležitou roli hraje to, jaký postoj vůči sobě a svému snu zaujmeme.

Díky kempu jsem získala spoustu nových kamarádů, cenných zkušeností od profesionálů a nový pohled na to, jakým směrem se chci do budoucna orientovat. Navíc jsem se svým projektem letošní ročník vyhrála a budu jej tedy moci rozvíjet pod odborným vedením. Dále mě také těší, že jsem se mohla stát tzv. asistentem a již teď od září se podílím na přípravách dalšího ročníku.

Představení vítězného projektu „Nejsi v tom sám“:

Hlavní myšlenka spočívá v přípravě mladých lidí na odchod z dětského domova prostřednictvím soustavné přípravy ještě před samotným odchodem s využitím webové stránky, sociálních sítí, workshopů
a seminářů. Internetová stránka by se zaměřovala na pomoc sociálně znevýhodněným lidem a lidem v tíživé životní situaci.

Přečíst více
>

Ladislav Rostaš

Portrétní fotograf

Absolvent Letního podnikatelského kempu 2017-2020

Ladislav Rostaš

Portrétní fotograf

Fotoaparát jsem vzal poprvé do rukou na svém prvním Letním podnikatelském kempu, to bylo před 3 lety. A byla to láska na první pohled.

Díky účasti kempu jsem tak mohl vykročit na cestu portrétního a svatebního fotografa. Program kempu byl pro mě rozhodně přínosný hned v několika oblastech – naučil mě nejenom jak si založit živnost, ale především i přemýšlet nad tím, jak ji rozvíjet. A nezapomenout ani pracovat na sobě. Navíc jsem měl možnost potkat se zajímavými lidmi, kteří si s námi účastníky velmi otevřeně povídají, předávají nám své zkušenosti. A to mě motivovalo se ještě více snažit zlepšovat a být kreativní.

Dalším pomyslným pošťouchnutím kupředu bylo ocenění komise v roce 2020.

Na to jsem opravdu hrdý.

Ladislav Rostaš

Přečíst více
>

Samuel Vančuřík

Absolvent Letního podnikatelského kempu 2021

Samuel Vančuřík

Z programu kempu se mi nejvíc líbil workshop s Radimem Paříkem, který se věnoval praktikám vyjednávání. Dále mi pomohl a poradil, jak mám začít uskutečňovat můj velký sen – chtěl bych mít fitko pro hendikepované lidi.

Mohl bych tak zúročit své vlastní životní zkušenosti a zároveň pomoci dalším lidem. Co jsem se ještě naučil? Tak třeba etiketu při stolování.

Přečíst více
>

Honza Oulehla

Honzovy řízky

Absolvent Letního podnikatelského kempu

Honza Oulehla

Honzovy řízky

Účastnit se Letního podnikatelského kempu bylo jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí. Otevřelo mi to nové příležitosti a možnosti, na kempu jsem poznal inspirativní lidi a získal cenné kontakty, ze kterých čerpám dodnes. Už tři roky jsem členem organizačního týmu Letního podnikatelského kempu, studuji na Newton University, zároveň provozuji malou cateringovou službu Honzovy řízky a příležitostně se starám o malý hotel u Brna.

Říkám, že „kemp Tě dokáže nakopnout do života, pokud něco chceš a začneš pro to něco dělat“. I proto jsem pyšný na svého mladšího bratra, který se ho začal také účastnil.

Přečíst více
>

Zdeněk Bartko

Absolvent Letního podnikatelského kempu

Zdeněk Bartko

Letního podnikatelského kempu jsem se poprvé účastnil v roce 2016 a dnes
patřím ke služebně nejstarším Žluťáskům. Díky kempu jsem se stal
sebevědomějším a cílevědomějším, uvědomil jsem si, čeho chci v životě
dosáhnout.

Baví mě cvičení a vidím v něm svůj potenciál, který bych rád víc
využil. Proto jsem se rozhodl udělat si trenérskou licenci a předávat své
zkušenosti a dovednosti dál svým budoucím klientům.

Přečíst více
>

Barbora Hejnová

Absolventka Letního podnikatelského kempu

Barbora Hejnová

Letního podnikatelského kempu jsem se účastnila dvakrát jako Žluťásek a v roce 2022 v roli asistenta. Měla jsem na starosti kompletní catering pro hosty a pro účastníky. O takovou práci jsem moc stála a také se těšila znovu na lidi z kempu, které jindy moc nevidím. Kemp je pro mě výjimečný z pohledu získání nových kontaktů a jako velká pomoc na startu. Říkají, že jsem se tu hodně rozvinula a nabyla větší sebevědomí.

Při studiu na škole cestovního ruchu v Českých Budějovicích pomáhám při cateringu  a nedávno jsem si dokonce vyzkoušela i zednické práce! Baví mě zkoušet nové věci a po maturitě uvidím, co bude…

Přečíst více
>

Roman France

Absolvent Letního podnikatelského kempu

Roman France

Sedmý ročník Letního podnikatelského kempu je pro mě čtvrtým setkáním. Dvakrát jsem se kempu účastnil jako Žluťásek, dvakrát v roli asistenta, kdy jsem měl na starosti hry pro účastníky a přípravu svačinek. Kemp je pro mě vyjímečný přístupem a celkově konceptem určeným znevýhodněným mladým lidem, kteří by si to nikdy nemohli dovolit. Říkají, že každý rok přijdu s něčím novým. Rád tvořím a víc a víc se vciťuji do Žluťásků, kterým chci pomáhat. Letos jsem mohl vzít s sebou svou 5letou neteř, kterou mám v péči a je vlastně nejmladším Žluťáskem. Konečně má v rámci možností dovolenou, kterou bych si nikdy pro ni nemohl dovolit.

Pracuji s dětmi a seniory, ve zkratce “je bavím”. Upřímně, je to často dost náročné a protože zájmy a požadavky seniorů se dost liší, rozhodl jsem se zaměřit více na děti, ke kterým mám přece jen blíž.

Přečíst více
>

Karolina Nguyenová

Sen: Stát se pekařkou a mít vlastní pekárnu.

absolventka Regionálního podnikatelského kempu v Ostravě a držitelka 3. místa na Letním podnikatelském kempu 2022

Karolina Nguyenová

Sen: Stát se pekařkou a mít vlastní pekárnu.

Učím se pekařkou, a pak bych ve vlastní pekárně ráda navázala na mámino řemeslo, kterému se před svou smrtí celý život věnovala.“ Karolínina vysněná pekárna bude mít vitrínu, přes kterou uvidíte dovnitř. Chce v ní nabízet spoustu druhů mouky i bezlepkové výrobky a také zařizovat praxe pro střední školy.

Přečíst více
>

Natálie Cenknerová

Sen: Učitelka na 1.stupni ZŠ.

absolventka Regionálního podnikatelského kempu v Ostravě a držitelka 2. místa na Letním podnikatelském kempu 2022

Natálie Cenknerová

Sen: Učitelka na 1.stupni ZŠ.

Jsem šprt a nestydím se za to. Chtěla bych se stát učitelkou, kterou budou děti milovat.“ Natálka ráda zpívá a kreslí, hraje na ukulele a navštěvuje školní pěvecký sbor. Formou hry a respektujícího přístupu by v dětech chtěla vzbudit touhu po vzdělávání.

Přečíst více
>

Kamila Orzelová

Sen: Otevřít si a knihkupectví pro nevidomé.

absolventka Regionálního podnikatelského kempu v Ostravě a vítězka Letního podnikatelského kempu 2022

Kamila Orzelová

Sen: Otevřít si a knihkupectví pro nevidomé.

Kamilinouvášní jsou knihy a snimi souvisí i její sen. Ráda by si otevřelaknihkupectví pro zrakově postižené. „Inspirovalo mě ktomu onemocnění mé maminky,kvůli kterému přišla o zrak, a já jí pak předčítala zjejích oblíbenýchknih. Věřím, že i když ztratíte zrak, nemusíte ztratit vášeň pro knihy.“ Poskončení gymnázia, které teď navštěvuje, by ráda pokračovala ve studiu světovéliteratury na univerzitě vUppsale a dozvěděla se víc o tom, co obnáší mítnakladatelství a jaké potřeby mají nevidomí.

Přečíst více
>

Štěpán Serbus

Usušeno

Absolvent LPK

Štěpán Serbus

Usušeno

Letní podnikatelský kemp vnímám jako skvělé místo pro utřídění si myšlenek a setkání s mladými lidmi, kteří opravdu chtějí, intenzivně na sobě pracují a využívají každou příležitost k rozhovoru s mentory, lektory a významnými podnikateli. Mně osobně kemp pomohl hlouběji se zamyslet nad podnikatelským plánem a cenotvorbou, rozhodně bych jej doporučil všem zájemcům o podnikání. 

Již od útlého dětství jsem dědečkovi pomáhal pečovat o jeho ovocný sad. Každý rok v období sklizně jsme sušili jablečné, hruškové a švestkové křížaly, tak jako to dělávala jeho babička na sítech v podkroví stodoly. Ve 13 letech jsem začínal s projektem sušeného ovoce. Opravdu profesionálně se podnikání věnuji od 16 let, kdy jsem se nechal zplnoletnit a založil Usušeno.

Veškeré ovoce, které používáme pro výrobu křížal, je od českých sadařů a prověřených dovozců. Abychom docílili co nejvyšší kvality, zvolili jsme ruční zpracování a nepřidáváme žádný cukr ani konzervanty. Aktuálně pracuji na vylepšení receptur a rozšíření sortimentu. Protože jak říká děda: „Vždy je co zlepšovat.“

Přečíst více
>

Podívejte se na program LPK

Z jakých konkrétních částí je program složen?
program